Vineta Kaulača

Vineta Kaulača (1971)

Vinetas Kaulačas darbi latviešu mūsdienu mākslā ir jau izkristalizējušies kā ekvivalents labai un dziļi pārdomātai glezniecībai, kā sava laika īstenības apjēgums. To veido arī erudītā personība, iedziļināšanās šodienas mākslas procesu pamatos un to izzināšana.
Kā uzgleznot redzētā mirkļa vai sekundes atmiņu laika plūdumā? Kā uzgleznot kustību un attiecības starp ātrumu un lēnumu? Tie ir jautājumi, kurus gleznotāja uzdod sev un mēģina tos atrisināt uz audekla ar krāsas un fotogrāfijas palīdzību. (Ilze Žeivate)

"Mani darbi lielākoties ir par uztveri: kā mēs skatāmies uz pasauli, kā no fragmentiem veidojam priekšstatu par veselo.
Fragmenti sakņojas mūsu emocionālajās attiecībās ar tēlu un intelektuālajā pieredzē.
Mani interesē tieši kā gleznotājai izpausties citos medijos. Es tiecos pēc zīmējuma, fotogrāfijas, kinomākslas un instalācijas sintēzes."
"Es izmantoju fotogrāfiju- grūti notveramā skatienā, lai dokumentētu novērotājas acs trajektoriju, skatīšanos apkārt, tikšanās brīdi un pasauli.
Mana darba mērķis - ilustrēt uztveres, uztveršanas procesa neskaidrību un relativitāti.
Viens no nozīmīgākajiem aspektiem glezniecībā man ir panākt vienlaicīgu realitātes un mākslinieciskās iztēles koeksistenci, kas atļautu glezniecību uztvert kā faktu vai kā laika krātuvi."
"Es uzskatu, ka ceļojums ir redzēšanas pieredze un zināšanu papildināšana. Distance un laiks ir kā atslēga pagrieziena punktam manā daiļradē. Atstājot mājas, notiek distancēšanās no pagātnes, kas vēlāk palīdz iegūt brīvību manai identitātei un apspēlēt to jaunos kontekstos.
Ceļojums piedāvā jaunu perspektīvu manai pieredzei un palīdz novērtēt iegūtās zināšanas, veicina manas personības attīstību," Vineta Kaulača, 2005.

Vineta Kaulača ieguvusi maģistra grādu Latvijas Mākslas akadēmijā (2002). Studējusi Berlīnes Mākslas Universitātes Vizuālās komunikācijas nodaļā (1999-2000, Vācija) un Humbolta Valsts universitātes Foto un Glezniecības nodaļās (1995-1996, Kalifornija, ASV). Izstādēs piedalās kopš 1990. gada. Piedalījusies vairāk nekā 80 grupas izstādēs un sarīkojusi 26 personālizstādes Latvijā un ārpus tās.
Viņas jaunākās izstādes ietver personālizstādi Pārklājumi, Māksla XO galerija, Rīga, Latvija (2018); personālizstādi Kaleidoskops, Latvijas Republikas pastāvīgā pārstāvniecība ES, Brisele, Beļģija (2017); Women Power, Meison galerija, Ņujorka, ASV (2017); Arte Laguna Prize finālistu izstāde, Nappe Arsenāle, Venēcija (2017); Hiperreālisms. Virziena variācijas Latvijā, izstāžu zāle Arsenāls, Latvijas Nacionālais mākslas muzejs, Rīga, Latvija (2017); personālizstādi Virsmas atmiņa, Māksla XO galerija, Rīga, Latvija (2016); Failed Utopias, No.4 galerija, Malverna, Lielbritānija (2016); Londonas radošo darbnīcu noslēguma izstāde, Kamdenas mākslas centrs, Londona (2015); Latviešu mākslas mēnesis, Art Hub, Abu Dabi, AAE (2015); Latvijas laikmetīgā māksla, Eiropas Parlaments, Brisele, Beļģija (2015); Pārnesumi / 56°56′51″N 24°6′23″E/, Joyart galerija, 798 Art Zone, Pekina, Ķīna (2014); NordArt 2013, Karlsūtes Mākslas centrs, Karlšūte, Vācija (2013); Jaunums! Svaigākais Latvijas glezniecībā, Tartu Mākslas nams, Igaunija (2012); Centro- Periferia, Palazzo delle Esposizioni, Roma, Itālija (2012).
Vinetas Kaulačas darbi atrodas nozīmīgās publiskās kolekcijās: Latvijas Nacionālais Mākslas muzejs (Rīga, Latvija), Art in Embassies. ASV vēstniecība (Rīgā, Latvija), Federculture (Roma, Itālija), Eiropas Parlamenta kolekcija (Brisele, Beļģija), Imago Mundi, Lučiano Benetona kolekcija (Itālija), SEB bankas kolekcija (Rīga, Latvija), ABLV Bank mūsdienu mākslas kolekcija (Rīga, Latvija), Swedbank mūsdienu mākslas kolekcija (Rīga, Latvija), DNB Nord bankas kolekcija (Rīga, Latvija).
Gleznotāja dzīvo un strādā Rīgā, Latvijā.