Māris Subačs

Māris Subačs ( 1963 )

Māris Subačs ir mākslinieks un dzejnieks vienā personā, kas lieliski atklājas  grāmatu ilustrācijās, linogriezuma lapās, zīmējumos.

1990.gadu sākumā viņš rada vērienīgu krāsu linogriezumu sēriju par Vecās Derības tematiku, kurā paša subjektīvais pārdzīvojums un garīgās atklāsmes apvienotas ar Absolūtā ideju.
Gleznieciski piesātinātie krāsu laukumi, kur viena kārta klāj otru, Māra Subača darbos iegūst vispārinātas, bet simboliskas telpas nozīmi.
Ar formā lakonisku, vienkāršu kontūrzīmējumu mākslinieks panāk darbu garīgu piepildījumu. Gandrīz vai katru no tiem  papildina arī kāds rakstīts vārds vai filozofiska sentence. (Ilze Žeivate.)

"Esmu grafiķis - pavairoju darbus, bet kļuvu alerģisks pret krāsām. Tad sāku zīmēt un rakstīt grāmatas, taisīt darbus visādās akcijās un "klusās dabas"...

"Līnija fiksē noskaņu. Noskaņa aizies, bet pēdas uz papīra paliek. Tālāk tu vari iedziļināties papīrā un redzēt to temperamentu. Un darbus var novērtēt tikai tad, kad noskaņa jau ir aizgājusi...",Māris Subačs, 1994.