Zane Iltnere

Zane Iltnere (1961)

Tā ir ļoti intīma glezniecība - noslēpumaina, intriģējoša, ar stāstošu saturu un vizuālu krāsainību. Dažkārt gleznu virsma vairākkārt lazēta ar laku, bet citreiz matēta un daudzslāņaina, kur  noņemta daļa virsējās krāsas, atsedzot apakšējo, kas ir pretkrāsa virsējai. Eļļas glezniecība, kur viegliem otas pieskārieniem tiek pretstatīti špakteļa klāti laukumi un skrāpējumi.
Tās ir ainavas un klusās dabas, kurās ir tikai pāris priekšmetu. Galvenais akcents tiek likts uz krāsu un noskaņu.
Katra Zanes Iltneres glezna ir kā viena - savrupa un pašpietiekama, gleznota tam konkētam brīdim, sajūtām, atmiņām, kas atnāk, audeklam vēl atrodoties uz molberta.  Varbūt tieši tāpēc Zanes Iltneres darbi nekad vēl nav tikuši izstādīti vienkopus. (Ilze Žeivate)

Zane Iltnere beigusi Latvijas Mākslas akadēmiju (1980 - 1991), studējot gleznotāja Eduarda Kalniņa un gleznotāja Borisa Bērziņa meistardarbnīcās.
Grupu izstādēs piedalās kopš 1983. gada, no kurām pēdējo gadu nozīmīgākās - "Eksperimentālais sānsolis" (galerija "Putti", Rīga, Latvija, 2017), „Jaunās mākslas karte. Imago Mundi”, Lučiano Benetona kolekcija (Fondazione Cini, Venēcija, Itālija, 2015), "Pašportrets" (galerija „Māksla XO", Rīga, Latvija, 2015), "Pārmija, Mākslas Dienu izstāde" (Rīgas Mākslas telpa, Rīga, Latvija, 2010), "Glezniecība Latvijā 1950 – 1990 no Latvijas Mākslinieku savienības krājuma" (Rīgas mākslas telpa, Rīga, Latvija, 2010).
Zanes Iltneres gleznas atrodas Latvijas Nacionālā Mākslas muzeja kolekcijā (Rīga), Latvijas Mākslinieku savienības kolekcijā (Rīga), Swedbank mūsdienu mākslas kolekcijā (Rīga).