Ieva Iltnere

Ieva Iltnere

Gleznotājas Ievas Iltneres daiļradi varētu raksturot kā maigi izaicinošu. Viņai izdodas saglabāt savu atpazīstamo stilu, vienlaikus mainoties un eksperimentējot. Ja neskaita pāris izņēmumus 20. gadsimta 90. gados, Iltnere konsekventi ir turējusies pie gadsimtiem senā mākslas medija – glezniecības, tomēr pamanoties vienmēr būt laikmetīga.
Kopš 2007. gada Ievas Iltneres gleznas savu neatkārtojamo iespaidīgumu panāk, liekot pārlaiciskam estētismam, ornamentalitātei un, ja saucam lietas īstajos vārdos, skaistumam neparastā kārtā apvienoties ar laikmeta dokumentējumu, ironiju, pat sociālu komentāru. Šīm gleznām raksturīga savdabīga paradoksalitāte, kas nav gluži intelektuāla (tādā ziņā, ka, mēģinot to konceptualizēt, gleznas pārprotam), tomēr neskaidri kairina saprātu, neļaujot pilnībā uzticēties jutekļiem (arī naivi jūsmīgam skatītājam kaut kas ir palicis nepamanīts). Jūtas un jūtīgums te ir klātesoši, bet pakļauti nobīdei. Viss ir perfekti, bet nekas nav savā vietā. - Artis Svece.


Ar savu izsmalcināto glezniecību formā un kolorītā Ievas Iltneres daiļrade Latvijas mūsdienu glezniecībā ieņem nozīmīgu un paliekošu vietu. Vienmēr ejot līdzās ar laiku, Ieva Iltnere nav baidijusies eksperimentēt un vairākkārt mainīt savu glezniecisko stilu. Arī šobrīd Ievas Iltneres glezniecībā skatītājs var vērot jauno, vēl dzimstošo, kas iespējams nākamajos gados bagātinās iepriekšējos priekšstatus par Ievas Iltneres glezniecību.
Kopš 1980. gada Ieva Iltnere piedalījusies vairāk nekā 90 nozīmīgās grupas izstādēs Latvijā un ārzemēs un sarīkojusi 24 personālizstādes, iezīmējot savā daiļradē trīs nozīmīgus glezniecības periodus. - Ilze Žeivate, 2017.