Laima Bikše

Laima Bikše (1970)


Laimas Bikšes darbiem raksturīgs trausls, jutīgs zīmējums, maigs kolorīts, kas brīžiem pārtop sulīgi piesātinātā. Viņas gleznās krāsas klājas vairākiem slāņiem, virsma tiek rūpīgi apstrādāta - berzēta, kasīta, lazēta, vietām gleznojums var būt tik plāns, ka audekls atstāts pavisam kails un tā raupjums kontrastē ar smalko zīmējumu. Mākslinieces darbos ieraugām gandrīz tukšus, faktūras spēļu piesātinātus laukumus ar dažiem priekšmetiem.
Lieli putni, plīša lāčuki, persiki, puķupodi un mazi cilvēciņi - Laima Bikše apzināti maina ierastās lietu kārtības proporcijas, šādi ļaujot ielūkoties skatītājam savā poētiski emocionālajā dvēseles pasaulē. (Ilona Arne, 2007.)
“Man patīk priekšmeti, kas ir pilnīgi ikdienišķi, tādi vienkārši, kas nekas nav.
Man patīk noskaņa gleznā, tas, ka katrai gleznai ir savs notikums, savs stāstiņš.
Man patīk izurbties visam cauri...
Ir lietas - ļoti personīgas, kuras esmu atradusi. Kaut kas foršs, ko tu atrodi. Tad mēģini vēlreiz. Atkārtot, sev noskaidrot, vai tā ir nejaušība vai ne.
Viss, viss ir caur sevi, viss sanāk ļoti personīgi.”

Laima Bikše ar krāsām uz audekla, retāk uz kādas koka virsmas, rada savu stāstu pasauli. Savā jaunākajā darbu sērijā “Mazās skulptūras” māksliniece atver jaunu – trīsdimensionālu telpu. Monumentāla tēlnieciska forma mazā izmērā un Laimas Bikšes sievišķīgais jutīgums radījis jaunu kvintesenci. (Ilze Žeivate, 2022.)


Laima Bikše (1970) absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības nodaļu pie profesora Imanta Vecozola (1997). Piedalās izstādēs kopš 1997. gada un ir sarīkojusi 27 personālizstādes Latvijā, Norvēģijā un Vācijā. Laima Bikše  ilustrējusi vairākas grāmatas, tai skaitā savu autorgrāmatu “Esi mans draugs”, par kuru 2008. gadā saņēma balvu "Zvaigznes grāmata 2008. Latviešu oriģinālliteratūra bērniem un jauniešiem".
Laimas Bikšes darbi iekļauti publiskās kolekcijās: Latvijas Banka (Rīga, Latvija), Swedbank mūsdienu mākslas kolekcija (Rīga, Latvija).