Gļebs Panteļejevs

Gļebs Panteļejevs ir viens no spožākajiem un daudzveidīgākajiem Latvijas tēlniekiem, kurš strādā visās tradicionālajās tēlniecības jomās – stājtēlniecībā, vides mākslā un monumentālajā tēlniecībā. Viņa skulptūrām ir skaidra, reālismā balstīta plastiskā forma – no lakoniskas un minimālistiskas līdz barokāli bagātai. Tā var būt gan fotoreālistiska, gan abstrakta, statiska vai kinētiska. Māksliniecisko formu vēl vairāk bagātina dažāda tēlniecisko materiālu izvēle, ko Gļebs Panteļejevs bieži izspēlē asprātīgos un savstarpēji kontrastējošos savienojumos. Viņa darbi ir bronzā, alumīnijā un tēraudā, granītā, marmorā, kokā, stiklā un sintētiskajos materiālos. Tik pat daudzveidīgs ir darbu saturs – filozofisks vai tīri zinātnisks, asprātīgs, sociālkritisks, kultūrvēsturisks un politisks. (Ilze Žeivate)

Gļebs Panteļejevs apliecina sevi kā izteiktu 21.gadsimta intelektuālā postmodernisma pārstāvi. Apbrīnojama ir ne vien viņa “ dieva dotā “ materiālu un formu perfekcija, bet arī nebaidīšanās riskēt, radot semantiski ļoti daudzslāņainus tēlus, ironiski spēlējoties ar vēsturiski nozīmīgiem simboliem un pārkāpjot tradicionālās tēlniecības tabu robežas. Akrobāta cienīgs balanss uz naža asmens: viņš vienlīdz nopietni rotaļājas un savieno it kā nesavienojamus materiālus, kā arī apgriež kājām gaisā mūsu uzskatus par sabiedrības ideāliem un kultūrvēsturiskiem kanoniem, atļaujoties glorificēt klišejas un “ mākslas templī “ ienesot kiča elementus; beigu beigās tas ir balansa meklējums ar paša mākslinieka ego. (Inese Baranovska)

Gļebs Panteļejevs (1965) beidzis Latvijas Mākslas akadēmijas Tēlniecības nodaļu (1991). Kopš 1991. gada sarīkojis 16 personālizstādes un piedalījies vairāk kā 40 grupas izstādēs Latvijā, Igaunijā, Baltkrievijā, Zviedrijā, Dānijā, Vācijā, Čehijā, Skotijā, Lielbritānijā, Francijā, Kiprā, Kanādā, Meksikā un Japānā. Saņēmis daudz balvas un godalgas, un radījis virkni ievērojamu, Latvijas vēsturei un kultūrai veltītu pieminekļu un vides objektu dažādās Latvijas pilsētās.
Gļeba Panteļejeva darbi atrodas publiskās kolekcijās - Latvijas Nacionālā mākslas muzejā, Jūrmalas pilsētas muzejā, Latvijas Kara muzejā, Latvijas Bankā, Latvijas Nacionālā Operā un Balets, Latvijas Gaisa Satiksmē (Rīga, Latvija), Deutcshe Aerospace (Minhene, Vācija) un
Katzovas Skulptūrparkā (Katzova, Vācija).