Paula Zariņa-Zēmane

Paula Zariņa-Zēmane ( 1988)


Paula Zariņa-Zēmane ir viena no jaunās paaudzes latviešu gleznotājām ar jau izteiktu personīgo rokrakstu. Viņa ir arī viena no retajām gleznotājām Latvijas laikmetīgajā mākslā, kura pievērsusies ainavas žanram un tā dažādiem tulkojumiem un transformācijām. Poētiski reālistiskā maniere, kurā izvēlējusies strādāt Paula Zariņa-Zēmane, nepārvērš gleznu dabas kopijā, vai ainavas kadrējumā. Drīzāk tas ir acs fiksēts mirklis, kas ieraudzīts dabā – „ainavu ilūzijas” – kā to nosaukusi pati māksliniece.
Paulas Zariņas-Zēmanes gleznas uzrunā ar savu gleznieciskumu – jutīgo kolorītu un smalkajām, tonālajām krāsu attiecībām. Arī otas triepiens liek pievērst uzmanību – liekas gleznotāja darbu radījusi vienā elpas vilcienā – mirklī, kad to nofiksējusi dabā. Patiesībā, Paulas Zariņas-Zēmanes gleznas ir par pašu glezniecību, lai arī par darbu centrālo tēlu izvēlēta ainava. (Ilze Žeivate, 2015.)

„Tie ir maģiski brīži, kad acu priekšā uz sekundes tūkstošdaļu redzu ko ļoti skaidru līdz mirklim, kad samirkšķinu acis un šī neizmērojamības, pilnības, pat laimes apjauta ir zudusi. Tā ir acumirklīga piepildījuma apziņa, kas tikpat acumirklīgi pazūd,” Paula Zariņa, 2015.


Beigusi Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības nodaļu (2013). Kopš 2008. gada sarīkojusi 7 personālizstādes un piedalījusies vairāk kā 20 grupas izstādēs Latvijā un ārzemēs. To vidū nozīmīgākās personālizstādes - One as Another (2018, Careva Contemporary, Rīga, Latvija), Bangojošās pasaules miera punkts (2017, Latvijas Nacionālais mākslas muzejs, izstāžu zāle Arsenāls-radošā darbnīca, Rīga, Latvija), Apziņas. Čertas izstādes (2015, Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs, Daugavpils, Latvija); grupas izstādes- Spriedze. Jaunie Latvijas glezniecībā (2016, Latvijas Nacionālais mākslas muzejs, izstāžu zālē Arsenāls, Rīga, Latvija).