Paula Zariņa-Zēmane

Paula Zariņa-Zēmane ( 1988)


Paula Zariņa-Zēmane ir viena no jaunās paaudzes latviešu gleznotājām ar jau izteiktu personīgo rokrakstu. Viņa ir arī viena no retajām gleznotājām Latvijas laikmetīgajā mākslā, kura pievērsusies ainavas žanram. Poētiski reālistiskā maniere, kurā izvēlējusies strādāt Paula Zariņa-Zēmane, nepārvērš gleznu dabas kopijā, vai ainavas kadrējumā. Drīzāk tas ir acs fiksēts mirklis, kas ieraudzīts dabā – „ainavu ilūzijas” – kā to nosaukusi pati māksliniece.
Paulas Zariņas-Zēmanes gleznas uzrunā ar savu gleznieciskumu – jutīgo kolorītu un smalkajām, tonālajām krāsu attiecībām. Arī otas triepiens liek pievērst uzmanību – liekas gleznotāja darbu radījusi vienā elpas vilcienā – mirklī, kad to nofiksējusi dabā. Patiesībā, Paulas Zariņas-Zēmanes gleznas ir par pašu glezniecību, lai arī par darbu centrālo tēlu izvēlēta ainava. (Ilze Žeivate, 2015.)

„Tie ir maģiski brīži, kad acu priekšā uz sekundes tūkstošdaļu redzu ko ļoti skaidru līdz mirklim, kad samirkšķinu acis un šī neizmērojamības, pilnības, pat laimes apjauta ir zudusi. Tā ir acumirklīga piepildījuma apziņa, kas tikpat acumirklīgi pazūd,” Paula Zariņa, 2015.


Paula Zariņa-Zēmane (1988) beigusi Latvijas Mākslas akadēmiju, Glezniecības nodaļu (2013). Sākusi piedalīties izstādēs kopš 2008. gada. Sarīkojusi sešas personālizstādes un piedalījusies vairākās grupas izstādēs Latvijā un ārzemēs. Ilustrējusi Benno Popļanska dzejas grāmatu „Traka dzīve” (2014) un grupas „The Sound Poets” mūzikas albumu (2013).