Neonilla Medvedeva

Neonilla Medvedeva (1987)

Latvijas laikmetīgajā mākslā Neonillas Medvedevas mākslinieciskais rokraksts ieguvis savu atpazīstamību jau no pirmajām izstādēm. Balstoties uz akadēmisku zīmējumu ar tušu un ogli, un strādājot, galvenokārt, portreta žanrā klasiskajā glezniecības tehnikā uz audekla ar eļļu, Neonillai izdevies savienot pagātni un kultūras pirmtēlus ar mūsdienu cilvēka sajūtām. Pati Neonilla tajā ir kā savienojošais posms, vienlaicīgi atrodoties gan pagātnē, gan šodienā; arī viņas modeļi – šodienas cilvēki, aizved skatītāju citādā laikā.
Neonillas Medvedevas darbos apvienojas smalka tonālā glezniecība un "vrubelisks" zīmējums. (Ilze Žeivate)

Neonilla Medvedeva (1987) beigusi Latvijas Mākslas akadēmiju un ieguvusi MA grādu glezniecībā (2011). Sarīkojusi 10 personālizstādes Latvijā, Zviedrijā, Vācijā un Grieķijā, un kopš 2008. gada piedalījusies vairāk kā 20 grupas izstādēs un starptautiskos projektos Latvijā un ārzemēs - Zviedrijā, Vācijā, Itālijā, Francijā, Grieķijā, Lietuvā un Igaunijā.
Neonilla Medvedeva ir Saldus Sv. Pētera un Pāvila Romas katoļu baznīcas kriptas altārgleznas autore (2008).


"Galvenais manu darbu temats ir iekšējā miera stāvoklis, harmonijas, līdzsvara meklējums, kas ir parādīts tēlā, galvenokārt, portretā. Šis tēls ir rūpīgi pētīts dabā, precīzi un smalki veidots darbā. Pārspīlējot un akcentējot tās lietas un detaļas, kas parāda tēlu kā pērsonību.
Dažreiz tēls atrodas nesaprotamā vidē, veidojot neloģisku savienojumu. Dažreiz uzdod jautājumu "Kāpēc?" 
Tēls un tā vide tiek veidoti, kā trīsdimensionāla telpa, parādot gan formālo izteiksmes skaistumu, gan domu plūsmu, gan laiku, kas atsaucās uz  iepriekšējo gadsimtu kultūras mantojumu.
Manos darbos viss ir no dabas. Daudz balstos uz savu redzi, izjūtu un arī zināšanām. Ir daudz domāts, bet nav nekas izdomāts," Neonilla Medvedeva, 2015.