Klāvs Loris

Klāvs Loris (1988)


Klāvs Loris ir multi disciplinārs mākslinieks ar pieredzi tēlniecībā, ielu mākslā, mūzikā, fotogrāfijā, videogrāfijā un klasiskajā glezniecībā. Visspēcīgāk mākslinieka rokraksts vērojams viņa lielformāta darbos, kur Klāvs Loris nemitīgi eksperimentē ar tehnikām, apvienojot klasisko eļļas glezniecību ar modernākiem medijiem un materiāliem. Šo eksperimentu laikā mākslinieks ir attīstījis savu autortehniku, kurā tiek apvienota fotogrāfija, digitālā druka un klasiskā glezniecība.

Kopš 2007. gada Klāvs Loris aktīvi piedalās dažādās izstādēs un projektos gan Latvijā, gan starptautiskā līmenī. 2015. gadā saņēmis atzinību arī starptautiskā līmenī, iegūstot Grand Prix balvu laikmetīgās mākslas biennālē “Eiropas jaunrade” (JCE. Jeune creation Europeenne. Biennale d'art contemporain) Parīzē, kas ļāva gleznotājam uzturēties rezidencē Parīzē un sarīkot personālizstādi Briselē, galerijā Hangar H18.
Latvijas mākslā Klāvs Loris kļuva pamanāms jau studiju laikā - 2012. gadā saņemot Brederlo–von Sengbusch mākslas prēmiju, bet 2013. gadā kļūsto par SEB stipendija glezniecībā laureātu.