Maija Kurševa

Maija Kurševa (1981)

Maija Kurševa ir māksliniece, kas strādā ar plašu mediju klāstu, bieži vien tos apvienojot. Viņas pēdējo gadu izstādēs bijušas apskatāmas instalācijas, tepliskas struktūras, apvienojumā ar kustīgo attēlu, grafikām, zīmējumiem, skulptūrām. Mākslinieces idejas bieži vien rotē ap personīgām pārdomām par mākslas darba tapšanas procesu, telpas pakļaušanu idejai, izmantojot vizuāli lakoniskus izsteikmes līdzekļus. Neskatoties uz plašo mediju pielietojumu, zīmējums vienmēr bijis mākslinieces ideju pamatā unfunkcionē arī kā ikdienas domu pieraksta veids.

"Tas, kas raksturo manu interešu loku, ir humors un tas, ka nemēģinu sevi ierobežot medijos. Ceru arī turpmāk katrreiz izmēģināt kaut ko jaunu, paplašināt savu tehnisko iespēju vai brīvības robežas. Izdomāt kaut ko no nekā – te nekā nav, un te pēkšņi kaut kas ir! Uztaisīt no nekā, radīt kaut ko jaunu – tas ir nenormāli superīgi! (Maija Kurševa)

Maija Kurševa  ieguvusi bakalaura (2006) un maģistra (2008) grādu Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās komunikācijas nodaļā. Pazniedz kompozīciju un sietspiedi Latvijas Mākslas akadēmijas Kustība. Attēls. Skaņa apakšnozares studentiem. 2017. gadā Maija Kurševa dibinājusi nekomerciālu galeriju Low un veidojusi galerijas izstāžu programmu (2017-2019). Dibinājusi Rīgas Zīnu festivālu un bijusi festivāla izstāžu kuratore (2016, 2018), kā arī ar domu biedriem dibinājusi mākslinieku apvienību Popper Publishing un vadījusi kolektīva projektus (2012-2018).
Kopš 2004. gada Maijas Kurševas darbi eksponēti Latvijā un ārzemēs. 2017. gadā nominēta Purvīša Balvai par darbu “Dzīvesprieks". Māksliniece veidojusi arī muzikālas performances pašas organizētā apvienībā “Savādie aprīļa ķirši” (2005), latviešu dzejas vizualizācijas klipus Dzejas dienām (2007), scenogrāfiju Umka.lv leļļu teātra izrādei (2008).
Maijas Kurševas darbi atrodas publiskās un privātās kolekcijās – Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā (Rīga, Latvija), Latvijas Laikmetīgās Mākslas muzeja kolekcija (Rīga, Latvija), ZUZEUM mūsdienu mākslas kolekcijā (Rīga, Latvija).