Maija Kurševa

Maija Kurševa (1981)

Mākslinieces radošais ego apvieno virtuozas zīmētājas, absurdu “gadījumu” stāstnieces un enfant terrible lomas. Viņas darbus raksturo smieklīgums, mežonīgums, atraktivitāte un ilustratīvisms. [...] Maijas Kurševas radošās darbības diapazons aptver zīmējuma, komiksu, sietspiedes, ielu mākslas, instalāciju, video, animācijas filmu un grafiskā dizaina jomas. (Ieva Astahovska)

"Tas, kas raksturo manu interešu loku, ir humors un tas, ka nemēģinu sevi ierobežot medijos. Ceru arī turpmāk katrreiz izmēģināt kaut ko jaunu, paplašināt savu tehnisko iespēju vai brīvības robežas. Izdomāt kaut ko no nekā – te nekā nav, un te pēkšņi kaut kas ir! Uztaisīt no nekā, radīt kaut ko jaunu – tas ir nenormāli superīgi! (Maija Kurševa)

Maija Kurševa absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās komunikācijas nodaļu (2008); studējusi Berlīnes Mākslas universitātes Vizuālās komunikācijas nodaļā (2004).
Maija Kurševa ir atvēlēta spontānām idejām un dzīvā mākslas procesa parādībām: kopš 2012. gada ir viena no mākslinieku vadītās izdevniecības ''Popper Publishing'' dibinātājām un redaktorēm, kā arī galerijas “Low” (2017) vadītāja. Paralēli dažādiem ar mākslu saistītiem projektiem, kopš 2010. gada Latvijas Mākslas akadēmijā pasniedz ilustrāciju un sietspiedi topošajiem māksliniekiem.
Kopš 2004. gada Maijas Kurševas darbi bijuši eksponēti Latvijā un daudzviet Eiropā. Māksliniece veidojusi arī muzikālas performances pašas organizētā apvienībā “Savādie aprīļa ķirši” (2005), latviešu dzejas vizualizācijas klipus Dzejas dienām (2007), scenogrāfiju Umka.lv leļļu teātra izrādei (2008).