Pius Fox

„Savās eļļas gleznās uz audekla un ieeļļota papīra, Pius Fox ir izkopis unikālu un izsmalcinātu glezniecības stilu. Viņa darbu diapazons sniedzas no skaidri figurāliem vēstījumiem, līdz pat pilnīgi abstraktām kompozīcijām. Par iedvesmas avotu darbiem var kalpot vēsturiski attēli vai paša autora fotogrāfijas. Daudzi viņa darbi visplašākajā nozīmē skar telpu. Tās var būt konkrētas arhitektūras formas, taču tās var arī izšķīst tīrā krāsu telpā. Priekškara motīvs, kas iezīmē robežu starp “priekšā” un “aiz”, ir sastopams vairākos darbos. Apgaismojuma un krāsu izvēle tādējādi var radīt ļoti dažādas noskaņas un atmosfēru. Bieži viņa gleznas darbojas kā logs vai durvis uz kaut ko jaunu, taču kas ir aiz tā, paliek nenotverams. Kas ir redzams un kas paliek apslēpts?
Pius Fox bieži izmanto vairākus krāsu slāņus, dažkārt caurspīdīgus, bet citreiz necaurredzamus. Klājot šos krāsu slāņus vienu uz otra, tiek izveidota dziļa un dinamiska krāsu telpa. Tur, kur krāsas satiekas, pārejas ir ļoti gludas un plūstošas, bet, kur tās atrodas viena otrai blakus, tās veido spēcīgus kontrastus”- Martin Mertens.

Pius Fox beidzis Berlīnes Mākslas universitāti (2009). Kopš 2004. gada sarīkojis 18 personālizstādes Vācijā, Francijā, Lielbritānijā, Latvijā un ASV. Piedalījies 32 grupas izstādēs Berlīnē, Minhenē, Ķelnē, Karlsrūē, Ortizeja, Londonā, Parīzē, Klermonferānā, Bāzelē, Atēnās, Gruzijas Nacionālajā mākslas muzejā Tbilisi un Ņujorkā.

Pius Fox darbi eksponēti mākslas mesēs:
Amsterdam Drawing, Art Amsterdam, Art Copenhagen, Art Karlsruhe, Art Market Budapest, Art Vilnius, Drawing Now Paris, JustMad 5 Madrid, Paper Positions Berlin, Positions Berlin, Preview Berlin, Slick Brussels, TEFAF Maastricht, Viennafair, Volta Basel