Romans Korovins

Romans Korovins (1973)


Romana Korovina darbi, kam raksturīga anticildenā poētika, top kā asprātīgu un anekdotisku epizožu virknes, kas visbiežāk tiek grupēti diptihos vai triptihos, radot jaunas nozīmes savstarpējā mijiedarbībā. Viņa fotogrāfijai, zīmējumam, video vai instalācijai raksturīgs precīzs vērojums, vizuāli paradoksi un humors par ikdienišķiem priekšmetiem un sadzīviskām epizodēm. Savukārt glezniecība ved uz apceri par pašu glezniecību – gaismēnu, kontrastiem un krāsu pustoņiem- kur attēlotais priekšmets var tikt novests līdz abstrakcijai. Tā klusi mirdz īpašā gleznieciskā jutīgumā, vienkāršībā un patiesumā. Kūstošs sniegs, rudens lapas peļķē, balta puķe, pīle lidojumā, vējš, glāze, ziepju trauks, bērzs un viņa ēna, ceļš starp priedi un krūmu... ir pieticīgie Romana Korovina stāstu varoņi par glezniecību, kas aizved līdz pat meditācijai par pārlaicīgām tēmām, vienlaicīgi paturot māksliniekam raksturīgo filozofisku “jokošanos”.

„Māksla kļūst par brīnumu, jo tas ir tavs instruments, tava prakse. Vieni meditē, otri glezno. Trešie dzied, ceturtie lūdz Dievu. Patiesībā, kad es gleznoju, man ir tāda sajūta, it kā es būtu atnācis uz grēksūdzi. Kad mācītājs atlaiž grēkus, sajūta ir tāda, it kā tu nupat būtu pabeidzis gleznu.” (Romans Korovins)

„Karnevālisms - tā ir Korovina māksliniecisko izpausmju būtība, viņam piemīt talants iegremdēt smieklos un apgriezt otrādi itin visu, kam var būt kāda hierarhiski vertikāla vai morāli un estētiski normatīva nozīme.” (Viktors Miziano)

Romans Korovins (1973) beidzis Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas nodaļu (1997). Izstādēs piedalās kopš 1991. gada. Sadarbībā ar tādiem izstāžu kuratoriem kā Viktor Miziano, Mark Gisborn, Harald Szeemann, Kristin Dittrich, Alise Tīfentāla, Daiga Rudzāte, Iliana Veinberga, Solvita Krese, Ieva Kalniņa u.c. Romana Korovina darbi eksponēti daudzās Eiropas valstīs un ASV.
Romans Korovins vairākkārt nominēts Purvīša balvai – 2018, 2009, 2008. Saņēmis Latvijas Gada balvu fotogrāfijā - 2006. un 2007. gadā. Viņa darbi atrodas Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (Rīga, Latvija) un Latvijas Laikmetīgā mākslas centra (Rīga, Latvija) kolekcijās, kā arī privātkolekcijās Eiropā un ASV.