Madara Neikena

Madara Neikena (1988)


"Tie ir stāsti par kādu konkrētu un reizē absolūti nekonkrētu vietu, kas ļauj nonākt citā realitātē. Daba pārvēršas par krāsu un līniju ritmu uz audekla. Krāsu laukumi iemieso dzīvību reizē mierā un bezgalīgā mainībā.

Gleznojot es varu dzīvot audeklā esošajā vidē," Madara Neikena.

Madara Neikena pieder pie jaunākās paaudzes latviešu gleznotājiem un ir viena no retajiem māksliniekiem, kuri iet dabā un glezno a la prima. Gleznotājas uzmanību saista marīna un piejūras ainava – krāsas un gaismas mijiedarbība, ko Madara Neikena pārvērš nosacītā ainavā, kam piemīt meditatīvs raksturs gan mākslas radīšanas, gan recepcijas līmenī. Darbus raksturo krāsas un ainavas vieglums, lakoniska līdz minimālismam gleznieciskā izteiksme, kur gleznas kompozīcija un emocionālais vēstījums dažkārt tiek ievilkts tikai ar pāris līnijām.
Madara Neikena (1988) beigusi Latvijas Mākslas akadēmiju, Glezniecības nodaļu (2015). 2014.gadā saņēmusi „SEB stipendiju glezniecībā” (Latvija) un „Premio Marina di Ravenna 2014” (Itālijā). Kopš 2010. gada piedalījusies vairākās grupas izstādēs Latvijā un ārzemēs, sarīkojusi 8 personālizstādes. Madaras Neikenas gleznas iekļautas ROCHE Latvija mākslas kolekcijā (Rīga, Latvija), Medicīnas sabiedrības ARS mākslas kolekcijā (Rīga, Latvija). Madara Neikena dzīvo un strādā Rīgā, Latvijā.