Kaspars Podnieks

Kaspars Podnieks (1980)

Kaspara Podnieka vārds Latvijas laikmetīgajā mākslā kļuva plašāk pazīstams ar fotogrāfiju sēriju „Neparasta vieta” (2008-2010). Mākslinieka Kaspara Podnieka radošajā darbībā jēdziens „vieta” rod reizē fizisku un garīgu nozīmi, kuru vienlīdz labi var saprast gan kā kādas virsmas daļu, gan ieņemamo stāvokli sabiedrībā, gan mākslas darba fragmentu. Viņa darbu vidū ir gan fotomāksla un video, gan instalācijas un vides objekti.
Kā saka pats mākslinieks: „Man, darbojoties mākslā, būtiski atskaites punkti un izpētes objekti ir saistīti ar Drustiem. No turienes nāku un tur esmu. Tur man rodas drošība, ka darbs būs patiess un līdz ar to noderīgs arī citiem.”

2013. gadā Kaspars Podnieks ar lielformāta fotogrāfijām un video, kurās portretēti Drustu zemnieki uz savu saimniecību fona, pārstāvēja Latviju 55. starptautiskajā Venēcijas mākslas biennālē – ekspozīcijā „Ziemeļi – Ziemeļaustrumi” kopā ar Krišu Salmani.

Kaspars Podnieks beidzis Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās komunikācijas nodaļu (2001 – 2007). Kopš 1998. gada piedalījies vairāk nekā 60 grupu izstādēs Latvijā un ārzemēs, sarīkojis 9 personālizstādes Latvijā, Lietuvā un Vācijā. Viņa darbi iekļauti Latvijas Laikmetīgā mākslas muzeja kolekcijā (Rīga, Latvija) un Ventspils bibliotekas laikmetīgās mākslas kolekcijā (Ventspils, Latvija)
Kaspars Podnieks dzīvo un strādā Drustos.