Kristīna Keire

Kristīna Keire (1968)

Jau vairāk kā desmit gadus Kristīnas Keires glezniecība saista ar savu izsmalcināto estētiku, tonāli ļoti jutīgo un viegli caurspīdīgo gleznojumu, ko māksliniece spēj pārvērst par gaisa un gaismas avotu.
Reālistiskās dabas studijas – gaisma un ēna, ainava, jūra, augu dzīve, Kristīnas Keires darbos pārvēršas nosacītās abstrakcijās, kam par pamatu kalpo mākslinieces izmantotais paņēmiens – lielais detaļu pietuvinājums. Tas skaidrojams ar gleznotājas interesi un iedziļināšanos glezniecībā kā unikālā medijā, kas spēj radīt tēlus, un nevis uz tēlu nozīmību. 
Dabas dotā absolūtā redze Kristīnas Keires glezniecībā nodrošina formas un krāsas tīrību, kas kalpo ieceres atklāsmei mazos un lielos audeklos."

Kristīna Keire beigusi Latvijas Mākslas akadēmijas Monumentālās glezniecības nodaļu (1993). Sarīkojis 9 personālizstādes un piedalījies 30 grupas izstādēs Latvijā un ārzemēs. 2000. gadā pārstāvēja Latviju 11. Starptautiskā glezniecības triennālē Viļņā. 2012. gadā – par gleznu „Zilā upe” tika godalgota konkursā „Gada glezna”.
Kristīnas Keires darbi atrodas publiskās kolekcijās - Latvijas Nacionālā mākslas muzejā (Rīga, Latvija), Swedbank mūsdienu mākslas kolekcijā (Rīga, Latvija), DnB NORD bankas mākslas kolekcijā (Rīga, Latvija).
                                                                                                                                         
Mg.Art. Ilze Žeivate, 2013.