Tatjana Krivenkova

Tatjana Krivenkova (1964)

Tatjana Krivenkova ir labi pazīstama gleznotāja ar izkoptu un smalku kolorīta izjūtu. Jau ilgāku laiku viņa pievērsusies neskaitāmiem gaismas un krāsas meklējumiem. Krāsa un gaisma ir galvenais temats un primārais elements.
Māksliniece nav ieinteresēta tīrā, monohromā glezniecībā, bet mijējdarbībā starp caurspīdīgu un lazētu krāsu niansēm, kas slāņos pārklājas vai saplūst viena ar otru. Sev raksturīgā stilā Tatjana Krivenkovaeksponē smalku toņu pārpilnību - vietām īpaši piesātinātu, citur - vairāk izkliedētu. Tas rada zaigojošu, dinamisku, virtuāli trīsdimensionālu laukumu, kas ir spējīgs skatītāju “ievilkt” pilnīgā krāsu fenomena vērošanā.

Tatjanas Krivenkovas gleznās atrodam gan dabas noskaņu, gan visu cilvēcisko sajūtu amplitūdu, ko māksliniece pasniedz ar bezpriekšmetiskās glezniecības palīdzību, gaismu un atmosfērisku izpildījuma vieglumu. Savukārt, krāsu zīmuļa tehnikā radušies darbi uz papīra, veido abstraktus mudžekļus, kas reizēm kārtojas ģeometriskās formās, reizēm - lielāku formu fragmentos.
Krivenkovas zīmējumi  ir kā intīmas metaforas, maigas un trauslas, vietām pat tik tikko samanāmas.... Pārsvarā gaiši sārtas, oranžas, dzeltenīgas, brūnganas, arī zaļganas un violetas, bet citreiz - visas pasaules krāsas sapinušās vienā. Varbūt tās ir ainavas, koku lapotnes, pilsētas, sejas, skūpsti, tauriņu spārni, gaiss, vējš, diena, varbūt - visa dzīve vienā.
Lai kādas būtu mākslinieces tā brīža sajūtas, taču gan glezniecībā, gan zīmējumā saturs un forma vienmēr būs kopā.
                                                                                                Mg.Art. Ilze Žeivate, 2013.

„Esmu diezgan ilgi gleznojusi un man ir izstrādāta sava valoda, zīmes, ar kurām varu pateikt savas domas. Liekvārdība atņem būtību. Man gribas visu atmest. Nedomāju, ka tā ir attālināšanās no realitātes, tā drīzāk ir tās pievilkšana sev tuvāk, lielāka iedziļināšanās.
Gribas dabūt pēc iespējas tīrāku sajūtu, un tā vienmēr ir ļoti vienkārša. Vienkārša un tajā pašā laikā to nevar uzgleznot vienā rāvienā,” Tatjana Krivenkova.

Tatjana Krivenkova beigusi Latvijas Mākslas akadēmijas Monumentālās glezniecības nodaļu (1988) un maģistra studijas Grafikas apakšnozarē (2010), studējusi porcelāna apgleznošanu Lomonosova Imperatora Pocelāna rūpnīcā Pēterburgā (1995-1996). Sarīkojis 23 personālizstādes un piedalījies vairāk kā 15 grupas izstādēs Latvijā un ārzemēs. Par personālizstādi "Gaismas atdalīšana no tumsas" Māksla XO galerijā (10.03. - 05.04.2011) Tatjana Krivenkova tika izvirzīta Purvīša balvai 2013.
Tatjanas Krivenkovas darbi atrodas kolekcijās - Latvijas Nacionālā mākslas muzejā (Rīga, Latvija), Rīgas Porcelāna muzejā (Rīga, Latvija), Latvijas Mākslinieku savienības muzejā (Rīga, Latvija), Pedvāles brīvdabas mākslas muzejā (Pedvāle, Latvija), Swedbank mūsdienu mākslas kolekcijā (Rīga, Latvija).