Bodo Korsig

Bodo Korsig (1962)

Vairāk nekā divdesmit gadus, Bodo Korsiga darbu galvenā tēma ir domāšanas un sajūtu procesu un apstākļu izpēte. Vai mēs esam mūsu smadzenes? Vai tajās izraisītie ķīmiskie savienojumi pilnībā kontrolē mūsu emocijas un darbības?
Bodo Korsigu fascinē mīlestība, kuru viņš sauc par “superspēku”, tā var likt zaudēt jebkādu objektivitāti un veikt trakas, bieži pat pašdestruktīvas darbības. Mīlestība, mirstība, atmiņa, dzeja, smadzeņu izpētes zinātne, kā arī mūžīgi nerimstošais jautājums par to, kas veido apziņu.

“Es tiecos piedāvāt vēstījumu nevis neapstrīdamu paziņojumu. Es vēlos, lai šī pieredze vairāk līdzinātos pašai dzīvei, kas ir pilna ar zīmēm un simboliem, ar kuriem mēs saskaramies un kurus mēs interpretējam.”


Bodo Korsig (1962) dzimis Cvikavā, Vācijā. Dzīvo un strādā Trīrē (Vācija) un Ņujorkā (ASV). Absolvējis Tēlniecības un akmens restaurācijas apakšnozari Berlīnes Reklāmas un Dizaina tehnikumā (FWG Berlin) (1990). Kopš savas radošās darbības sākuma Bodo Korsigu ieinteresē daudzveidīgas mākslas formas - tēlniecība, fotogrāfija, video, instalācija un scenogrāfija. Sadarbībā ar starptautiskiem rakstniekiem un dzejniekiem - Džons Ašberijs (ASV), Pīters Vaverzineks (DE), Pols Osters (ASV) un Akira Tatehara (JPN), Bodo Korsigs radījis dizainu vairāk nekā 40 mākslas grāmatām ierobežotā tirāžā. Papildus skulptūrām un instalācijām Bodo Korsigs ir realizējis daudzus projektus publiskās telpās, tostarp darbu “Prāta stāvoklis” (“State of Mind”, 2012) Erbeskopfā (Reinzeme-Pfalca, Vācija) un instalāciju “Punktu savienošana - izaiciniet statusu quo” (“Connecting the dots – Challenge the status quo”, 2018) Hsinchu zinātnes parkā Taivānā.
Bodo Korsiga darbi atrodas vairāk nekā 50 publiskās kolekcijās un muzejos visā pasaulē, tai skaitā: Deutsche Telekom mākslas kolekcija (Leipciga, Vācija), Deutsche Bank mākslas kolekcija (Frankfurte, Vācija), Villa Zanders Mākslas muzejs (Bergišgladbaha, Vācija), Drēzdenes Valsts mākslas muzeja Kupferstich-kabinett grafikas kolekcija (Drēzdene, Vācija), Vīnes Mākslas akadēmija (Vīne, Austrija), Čehijas Tēlotājmākslas muzejs (Prāga, Čehija), Luksemburgas Nacionālais mākslas un vēstures muzejs (Luksemburga), Ņujorkas Modernās mākslas muzejs (MoMA) (Ņujorka, ASV), Bruklinas Mākslas muzejs, (Ņujorka, ASV), Vašingtonas Nacionālā mākslas galerija (Vašingtona D.C., ASV), Jēlas Universitātes mākslas galerija, īpašā kolekcija (Ņūheivena, Konektikuta, ASV), Smart Museum of Art (Čikāga, Ilinoisa, ASV), Kaohsiungas Tēlotājmākslas muzejs (Kaohsiunga, Taivāna), Te Papa Tongarewa Jaunzēlandes muzejs (Velingtona, Jaunzēlande).

https://www.korsig.com/