Daniels Lībeskinds 2001

 

 

 


Daniels Lībeskinds.Procision/Adventure. 2001. Rīga

 

 


Ilze Žeivate un Daniels Lībeskinds

 

 


Daniels Lībeskinds un Jānis Lejnieks

Starptautiski pazīstams arhitekts viesojas Rīgā

"Māksla XO" galerijā no 2001.gada 12.aprīļa līdz 2.maijam

Daniels Lībeskinds "Precision/ Adventure"

Arhitektūras un mākslas profesionāļiem un studentiem, kā arī visiem kultūras interesentiem no 2001.gada 12. aprīļa līdz 2.maijam galerijā "Māksla XO " tikapiedāvāta vienreizēja iespēja tikties ar pašlaik pasaules arhitektūras virsotnē esošu mākslinieku - arhitektu Danielu Lībeskindu, kurš ir viens no 20.gadsimta beigu arhitektūras virziena dekonstruktīvisma dibinātājiem.

Daniela Lībeskinda radošās darbības diapazons ietver nozīmīgu kultūras institūciju ēku plānojumus. Tie galvenokārt ir muzeji, piemēram, 1999. gadā Berlīnē uzceltais arhitektoniski ļoti īpatnējais Ebreju muzejs, kā arī Viktorijas& Alberta muzejs Londonā, kura jauno dekonstruktīvisma stilā ieturēto piebūvi paredzēts pabeigt 2001.gadā.
Rīgā skatāmās izstādes pamatā ir minēto muzeju ēku oriģinālmodeļi, rasējumi, krāsu fotogrāfijas, skices, video un publicistika, kā arī bija iespēja iepazīties ar tikko izdoto grāmatu par Daniala Lībeskinda daiļradi.

Izstādes koncepcija izstrādāta, sadarbojoties "Māksla XO " galerijai, Daniela Lībeskinda birojam un Latvijas Arhitektūras muzejam.

Profesors Daniels Lībeskinds uzstājās ar vieslekciju Latvijas Arhitektu savienības telpās izstādes atklāšanas dienā pulksten 15.

Latvijas Arhitektūras muzejam vadītājs Jānis Lejnieks:

"Domāju, ka šī ir intriģējoša iespēja un klātienē skatīt pasaules arhitektūras svaigākās vēsmas.Dekonstruktīvisms ir balstīts uz esošās tradicionālās formas izjaukšanu un jaunas formas veidošanu, izmantojot netradicionālus leņķus un plakņu pavērsienus.

Lībeskinda projektētās ēkas tam ir spilgts piemērs. Nama koncepcija un ideja pilnībā atspoguļojas tā plānojuma proporcijās un izmantotajos materiālos."