Jaunumi

11.05. - 03.06.2023 SANDRA KRASTIŅA "Vien jāpārskrien pāri tam ziedu laukam"

11.05. - 03.06.2023

Galerija "Māksla XO"

Elizabetes iela 14, Rīga, LV 1010

Tikai zieds. 2022, audekls, eļļa, 220x175 cm

SANDRA KRASTIŅA

Vien jāpārskrien pāri tam ziedu laukam


„Jaunās izstādes vadmotīvs ir cilvēka pienākums dabas priekšā - dzīvās un nedzīvās dabas, kas kara darbības rezultātā tiek iznīcināta. Vēlos runāt arī par indivīda apņēmības spēku, kad, būdams nāves briesmās, cilvēks cenšas glābt suni un kaķi, jo tā arī ir dzīvība, par kuru mums - cilvēkiem jābūt atbildīgiem.
Izstādes nosaukumā apzināti izvēlējos teicienu, kas pirmajā iespaidā sola rimta skaistuma izjūtas, tomēr izteikums - vien jāpārskrien pāri ziedu laukam - apdraudējuma kontekstā no prieka apsolījuma pārtop traģiski izšķirošā iespējamībā.
J
aunais gleznu cikls “kara ziedi" smelts no ziņu plūsmām, ko ik dienu skatām, emocionāli līdzdzīvojot,” Sandra Krastiņa, 2023.

Sandras Krastiņas jaunos darbus raksturo īpašs vērīgums un rūpīga analīze, monumentalitāte un emocionāls vēriens, kas pauž dramatismu, pat traģismu. Daudzveidīgajās radošajās izpausmēs viņa aizvien atrod jaunus izteiksmes līdzekļus, lai šādā pasaules uztveres un izziņas ceļā ievadītu arī skatītāju. Gleznotāja uzdod jautājumus sev un ikvienam, meklē uz tiem atbildes, nojauš un aicina par tiem aizdomāties arī citus.
Sandras Krastiņas darbi atrodas publiskās kolekcijās: Latvijas Nacionālais mākslas muzejs (Rīga, Latvija), Latvijas Mākslinieku savienības kolekcija (Rīga, Latvija), Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs (Daugavpils, Latvija), Tartu Mākslas muzejs. Mati Miliusa kolekcija (Tartu, Igaunija), Ludviga muzejs (Āhene, Vācija), Valsts Tretjakova galerija (Maskava, Krievija).

Vairāk par izstādi:

https://replay.lsm.lv/lv/ieraksts/lr/177164/sandras-krastinas-personalizstade-vien-japarskrien-pari-tam-ziedu-laukam

https://ltv.lsm.lv/lv/raksts/12.05.2023-atklatas-sandras-krastinas-un-vinetas-kaulacas-izstades.id293690

https://rus.lsm.lv/statja/kultura/kultura/23.05.2023-cernye-podsolnuxi-i-lozki-lyudi-cuvstvo-voiny-xudoznicy-sandry-krastini-kultura1kb.a509800/?fbclid=IwAR3gnth35OkQVq1a7l-GxHkjZXxkB60VbYZfRKDlHV-Pq_dWijucgwnRtRc