Jaunumi

02.09. - 05.09.2021 VIENNACONTEMPORARY 2021

02.09. - 05.09.2021

Alte Post

Postgasse 10, 1010 Vienna, Austria

Māksla XO galerija  -   VIENNACONTEMPORARY 2021

Mākslinieki: Helēna Heinrihsone, Paulis Liepa, Bodo Korsig, Michel Castaignet

Stends - A 08

www.viennacontemporary.at


Laika posmā no 2021. gada 2. līdz 5. septembrim Vīnē zem vienojoša koncepta Contemporary Vienna (“Laikmetīgā Vīne”), jauna mākslinieciskā direktora Borisa Ondreičkas vadībā, norisinājās starptautiska laikmetīgās mākslas mese VIENNACONTEMPORARY  2021. Uzturot savu unikālo fokusu uz mākslas norisēm un galerijām no Centrāleiropas un Austrumeiropas, VIENNACONTEMPORARY 2021 sevi prezentēja jaunā, eksperimentālā formātā: no 2021. gada 2. līdz 5. septembrim Austrijas vadošā laikmetīgās mākslas mese piedāvāja 25 galeriju ekspozīcijas no 10 valstīm, par norises vietu izraugoties vēsturisko Alte Post ēku pašā Vīnes sirdī. Līdzās galerijām no Austrijas, Čehijas, Ungārijas, Rumānijas, Īrijas, Itālijas, Slovēnijas, Krievijas un Ukrainas jau piekto gadu piedalījās Māksla XO galerija no Latvijas.
VIENNACONTEMPORARY darbojas kā spēcīga tīklveidīga platforma, Vīnē pulcējot kolekcionārus, starptautiskus kuratorus un žurnālistus no visas pasaules, piedāvājot neatkārtojamu un detalizētu ieskatu Austrumeiropas un postpadomju telpas mākslas ainā. Apvienojot spēkus ar Vīnes galerijām (Vienna Galleries), curated_by un Haus Wien, VIENNACONTEMPORARY ir vadošais spēks virzībā uz elastīgāku, decentralizētāku mākslas mesi, kas vislabāk kalpotu plaukstošā Centrāleiropas un Austrumeiropas mākslas tirgus interesēm. VIENNACONTEMPORARY 2021 plašais ikdienas publisko ekskursiju klāsts, diskusijas ar mākslas nozares ekspertiem, performances un pasākumi unikālās pilsētas vietās, kā arī sinerģija ar ilggadējiem sadarbības partneriem, papildināja plašo galeriju nedēļas nogales piedāvājumu.

Starptautiskajā laikmetīgās mākslas mesē VIENNACONTEMPORARY 2021 Māksla XO galerija prezentēja četrus internacionālus laikmetīgos māksliniekus - Helēnu Heinrihsoni (Latvija), Pauli Liepu (Latvija), Bodo Korsig (Vācija) un Michel Castaignet (Francija).


Helēna Heinrihsone. Liesmojošā. 2021, audekls, eļļa, 180x130 cm


Projektu atbalsta:

SIA Mākslas galerija Māksla XO ir noslēgusi 2016.gadā 18. aprīlī līgumu Nr SKV-L-2016/57 ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru par atbalsta saņemšanu pasākuma “Starptautiskās konkurētspējas veicināšana” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds.