Jaunumi

06.08.- 26.08.2020 PAULIS LIEPA "Dažāda garuma viļņi"

06.08. - 26.08.2020

Galerija "Māksla XO"

Elizabetes iela 14, Rīga, LV 1010

PAULIS LIEPA

Dažāda garuma viļņi

„Mana jaunākā izstāde ir par lietu mainību, daļiņu savstarpējo mijiedarbību un peldēšanu pa sinusoīda līkni, no krēslas zonas izpeldot gaismā un atpakaļ.
Atmosfēras spiediena nevienmērība, gaisa masas un garastāvokļu svārstības, kas pastiprina karogu viļņošanos un viedokļu sadursmi, vai saskaņā ar enerģijas zūdamības likumu, gaidot šo svārstību pilnīgu apstāšanos,”
Paulis Liepa.


Paulis Liepa – šobrīd ir viens no zināmākajiem Latvijas grafiķiem ar spilgtu un atpazīstamu rokrakstu. Izmantojot šķietami neitrālas un nepretenciozas vienības, mākslinieks reflektē par filozofiskiem un aktuāliem notikumiem plašā diapazonā no pēdējā laika kara sadursmes punktiem līdz vienkāršiem sadzīves priekšmetiem un tēmām.
Paulis Liepa (1978) beidzis Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas nodaļu (1997–2003). Kopš 1996. gada sarīkojis 14 solo izstādes Latvijā, Igaunijā, Dānijā un Krievijā un piedalījies vairāk nekā 60 grupu izstādēs un starptautiskos projektos Latvijā un ārpus tās.
Pauļa Liepas darbi atrodas vairākās publiskās un privātās kolekcijās – Latvijas Nacionālais mākslas muzejs (Rīga, Latvija), Deutsche Telekom mākslas kolekcija (Berlīne, Vācija), KAI10|Arthena Fonds (Diseldorfa, Vācija), Simmons Contemporary mākslas kolekcija (Londona, Lielbritānija), Kaļiņingradas Valsts mākslas galerijā (Kaļiņingrada, Krievija); Dinas un Jāņa Zuzānu privātkolekcijā (Rīga, Latvija), Marijas Larsson (Maria Larsson) mākslas kolekcijā (Cīrihe, Šveice), YUANART kolekcijā (Lucerna, Šveice), Žila Fuša (Gilles Fuchs) privātkolekcijā (Parīze, Francija), Zdeneka Fēliksa (Zdenek Felix) privātkolekcijā (Minhene, Vācija), Beatrikses Miljē (Beatrix Millies) privātkolekcijā (Berlīne, Vācija) u.c.

Vairāk par izstādi:

https://www.facebook.com/simtsgramikulturas/videos/annas-heinrihsones-un-pau%C4%BCa-liepas-izst%C4%81des/293341138556102/