Jaunumi

25.07. - 26.08.2019. PAULIS LIEPA "Dalīšanās"

25.07.-26.08.2019

Galerija "Māksla XO"

Elizabetes iela 14, Rīga, LV 1010

Blau. 2019, augstspiede, papīrs, finieris, 80,9x50cm

PAULIS LIEPA

DALĪŠANĀS / SPLITTING


„Dalīšanās / splitting
Tas ir tas gadījums, kad “splitting” ir nevis tulkojums, bet paskaidrojums. Ierastā “share” vietā vēl viens pavērsiens lietu kopējā kārtībā – dalīšanās komandās, polarizēšanās, uzskatu nesaderība, līniju vilkšana un teritorijas iezīmēšana. Telpas sadalīšana uz pusēm un satekpunkta meklēšana,” Paulis Liepa, 2019.

Paulis Liepa – šobrīd ir viens no zināmākajiem Latvijas grafiķiem ar spilgtu un atpazīstamu rokrakstu. Izmantojot šķietami neitrālas un nepretenciozas vienības, mākslinieks reflektē par filozofiskiem un aktuāliem notikumiem plašā diapazonā – no pēdējā laika kara sadursmes punktiem līdz vienkāršiem sadzīves priekšmetiem un tēmām, kas kopumā ir mākslinieka kā mūsdienu cilvēka dienasgrāmata: darbnīca, sadzīve, iela, internets, ziņas, reklāma...
Pauļa Liepas darbu estētika veidojusies 20. gs. modernisma grafikas kultūras, dizaina, arhitektūras un inženiertehnisko zīmējumu iespaidā, īpaši atskatoties uz 60.–70. gadu vizuālo estētiku, ko mākslinieks izmanto kā savu izteiksmes valodu. Mākslas darbu radīšanas procesā izmanto visvienkāršākās grafikas tehnikas – kologrāfiju un kartona griezumu.

Paulis Liepa (1978) beidzis Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas nodaļu (1997–2003). Kopš 1996. gada sarīkojis 14 solo izstādes Latvijā, Igaunijā, Dānijā un Krievijā un piedalījies vairāk nekā 50 grupu izstādēs un starptautiskos projektos Latvijā un ārpus tās.
Pauļa Liepas darbi atrodas vairākās publiskās un privātās kolekcijās – Latvijas Nacionālais mākslas muzejs (Rīga, Latvija), Deutsche Telekom mākslas kolekcija (Berlīne, Vācija), KAI10|Arthena Fonds (Diseldorfa, Vācija), Simmons Contemporary mākslas kolekcija (Londona, Lielbritānija), Kaļiņingradas Valsts mākslas galerijā (Kaļiņingrada, Krievija); Dinas un Jāņa Zuzānu privātkolekcijā (Rīga, Latvija), Marijas Larsson (Maria Larsson) mākslas kolekcijā (Cīrihe, Šveice), YUANART kolekcijā (Lucerna, Šveice), Žila Fuša (Gilles Fuchs) privātkolekcijā (Parīze, Francija), Zdeneka Fēliksa (Zdenek Felix) privātkolekcijā (Minhene, Vācija), Beatrikses Miljē (Beatrix Millies) privātkolekcijā (Berlīne, Vācija) u.c.

Par izstādi vairāk:  

https://www.diena.lv/raksts/kd/recenzijas/paula-liepas-izstades-recenzija.-tas-nav-tas-ko-tu-redzi-14225332?fbclid=IwAR0VBjS3ZGYWNMgXj2iv30a0X2PaKMh4mpsTdPnOUHVr7OFENgaCyi1QTIk

https://www.youtube.com/watch?v=JGbQ5G9AlJU