Jaunumi

08.06. - 11.06.2017 ART VILNIUS 2017

08.06. - 11.06.2017

Lithuanian Exhibition Centre LITEXPO

Laisves pr. 5, LT-04215 Vilnius, Lithuania

MĀKSLA XO galerija ART VILNIUS 2017


Magone Boleiko, Arturs Bērziņš, Pius Fox


STENDS  3.03


Magone Boleiko. Lielais sprādziens I. 2017, audekls, eļļa, 130x150 cm


Laikā no 2017. gada 8. jūnija līdz 11. jūnijam Viļņā (Lietuvā) jau 8. gadu norisinājās vērienīgākā mākslas mesa Baltijas valstīs un viena no lielākajām Ziemeļvalstu reģionā – ART VILNIUS 2017.

Šogad ART VILNIUS 2017 piedalīsies 55 galerijas un vairāk nekā 200 mākslinieki no 20 valstīm. Papildus galvenajai programmai, kur galerijas demonstrēs savu ekspozīciju, ART VILNIUS 2017 piedāvās paplašinātu projektu zonu, kurā būs aplūkojami starptautisku mākslas institūciju un mākslinieku solo projekti:
Lewben Mākslas Fonds (Lewben Art Foundation), kurš strādā ar ART VILNIUS jau četrus gadus, šogad skatītājiem piedāvās izstādi veltītu sievišķībai - “All These Beautiful Ladies”.
MOCAK Laikmetīgās Mākslas muzejs Krakovā (MOCAK Contemporary Art Museum) atgriezīsies ART VILNIUS 2017 otro reizi un prezentēs 123 muzeja kolekcijas māksliniekus, kuru darbi ir iekomponēti smart tehnoloģiju darbā, ko veidojis mākslinieks Mariusz Tarkawian.
Rupert – Mākslas un izglītības centrs (Lietuva) eksponēs mākslas darbus, kas tapuši tās rezidences ietvaros.
Jonas Mekas Vizuālās Mākslas centrs (Jonas Mekas Visual Arts Center), atzīmējot Jonas Mekas 95 gadu jubileju, organizēs vairākus pasākumus, tai skaitā ekskluzīvu Janas Meka skrīningu.
Videonaleviens no vecākajiem video mākslas festivāliem Eiropā, piedāvās 13 video mākslas darbu izlasi no izstādes “Videonale.16”, ko  atlasījusi starptautiska žūrija no 2339 māksliniekiem pieteikumiem no visas pasaules.
Path – lielizmēra skulptūru, instalāciju un performanču izstādē piedalīsies labākie mākslinieki no Lietuvas, Igaunijas, Vācijas, Latvijas un Ukrainas.
Daļu no “Path” veidos astoņas performances, kas tiks izrādītas katru dienu.

Māksla XO galerijas ekspozīcija ART VILNIUS 2017 fokusēsies uz glezniecību kā vienu no ietekmīgākajiem mākslas medijiem un tās nozīmīgo lomu laikmetīgajā mākslā. Ekspozīcija tiks veidota no divu Latvijas laikmetīgo gleznotāju – Artura Bērziņa un Magones Boleiko –, kā arī vācu gleznotāja Pija Foksa (Pius Fox) darbiem.
Magones Boleiko un Pija Foksa darbi parāda glezniecību tās tradicionālajā formā, ar savu, ļoti personīgu pieeju glezniecības tehniskajiem aspektiem un izvēlētajām tēmām. Savukārt Artura Bērziņa darbos glezniecība apvienojas ar zīmējumu, brīžiem iegūstot vairāk grafisku formu, bet citreiz – gleznieciskāku.

Projektu atbalsta: