Jaunumi

22.02. - 26.02.2017 ART MADRID '17

22.02. - 26.02.2017

Crystal Gallery CentroCentro Cibeles

C / Montalbán 1, Madrid, Spain

Ieva Iltnere. Glezna. 2016. Audekls, akrils. 170x200cm

Māksla XO galerija - ART MADRID'17

Helēna Heinrihsone, Ieva Iltnere, Ivars Heinrihsons, Normunds Brasliņš


STENDS  A-15


http://www.art-madrid.com

 

Laikā no 2017. gada 22. februāra - 26. februārim Madrides Mākslas nedēļas ietvaros jau divpadsmito gadu norisināsies starptautiska mūsdienu mākslas mesa ART MADRID'17, kas ir otrā lielākā mūsdienu mākslas mesa Spānijā pēc ARCO.

ART MADRID'17 norises vieta ir Madrides pilsētas vēsturiskais centrs, uz galvenās avēnijas - unikālā 19. gadsimta beigu un 20. gadsimta sākuma ēkā - Galería de Cristal of CentroCentro Cibeles (Kristāla arkādē). 
Galería de Cristal atzīta par Monument of Cultural Interest un tā atrodas uz vienas ass pasaulslavenajiem muzejiem PradoThyssen-BornemiszaReina Sofia, kā arī Caixa Forum.

ART MADRID’17 “Māksla XO” galerijas ekspozīcija balstīsies uz glezniecību un tās nozīmīgo lomu laikmetīgajā mākslā, prezentējot četrus ievērojamus latviešu gleznotājus, kuru mākslinieciskie rokraksti jau ir kļuvuši par atpazīstamības zīmēm ne vien Latvijas mākslas kontekstā, bet arī starptautiskos projektos.
Tematiski galvenais fokuss būs vērsts uz cilvēku un viņa portretu.

Helēnas Heinrihsones jaunākā gleznu sērija “I Love You” ir veltījums Aleksam Kacam. Tas ir stāsts par jūtu mulsumu, naivumu un tiešumu. Romantisks skatījums, kura tīšprātīgo banalitāti ierobežo ironija. Idejas pamatā ir jauni cilvēki - mīlas pāri (noskaņu) raksturojošā vidē - pasaules ievērojamāko arhitektūras objektu un ainavu fonā. Tadžmahāls Indijā, okeāna klinšainais krasts Portugālē, veca kapsēta Īrijā un pirmais sniegs.

Ivars Heinrihsons savos jaunākajos virtuozi ekspresīvajos, ahromātiskajos darbos, kuros attēloti pazīstamie Heinrihsona tēli (klavieres, zirgi un balerīnas), novedis tos līdz zīmei – abstraktam tēlam, ko veido visdažādāko līniju un laukumu raksti.

Ievas Iltneres gleznas ir ornamentālas un estētiskas skaistules, ironisks laikmeta dokumentējums, kas atspoguļo mūsdienu fetišus un ikonas, ko mēs tik ļoti apbrīnojam.

Normunda Brasliņa gleznas balstās klasiskajā agrās itāļu renesanses meistaru tradīcijā, kurā galvenais uzsvars ir veltīts jaunas sievietes ideālajam skaistumam un vispārējām vērtībām, harmonijai un perfekcijai, un ilgām pēc “Zelta laikmeta”.

Māksla XO galerija pateicas projekta atbalstītājiem:                         

Latvijas Republikas vēstniecībai Spānijas Karalistē