Jaunumi

27.08. - 22.09.2015 Gļebs Panteļejevs "LATGALES RAPSODIJA"

27.08. - 22.09.2015

Galerija "Māksla XO"

Elizabetes iela 14, Rīga, LV 1010

"Ledājs" 2011-2015, bronza/koks, 86x132,5x57 cm

Gļebs Panteļejevs „Latgales rapsodija”

 
"Savā personālizstādē „Latgales rapsodija” turpinu apmierināt savu interesi par materiālās un nemateriālās pasaules attiecībām, kā arī attīstu savu tēlniecības valodu un kopju radošo rokrakstu.

Šoreiz par materiālu darbu tēliem pieteicās Latgales daba, cilvēki, vēsture, tās unikāla garīgā telpa. Kaut neesmu ar to saistīts ne ģenētiski, ne konfesionāli, ļoti asi uztveru garīgās enerģijas impulsus, kas nāk no šīs zemes. Visas interesantākās un nākotnē svarīgas lietas notiek marginālijās, pierobežā, fiziskā vai garīgā. Latgale ir mūsu frontīrs (frontier, angl. robeža, ar piedzīvojumu konotāciju) ģeogrāfiskā un garīgā izteiksmē.

Izstādes struktūras pamatu veido trīs centrālie objekti no koka – lielformāta skulptūras, katrs no tiem simbolizē vienu no trim man svarīgiem esamības pamatelementiem – garu, matēriju un cilvēku kā šo jēdzienu savienojumu, kā arī izstādes centrālais darbs ar nosaukumu Lielais. Nezināmais, bronzas jātnieka skulptūra, kas simbolizē neprognozējamo Nākotni.

Vārds Rapsodija arīnav izvēlēts nejauši - šis mūzikas formāts ideāli atbilst manas ieceres formai un būtībai. Rapsodijai ir būtiska, uz tautiskā vokālā materiāla balstītu dažāda rakstura epizožu maiņa. Gribu pasvītrot, kā izstāde nav manāmi tiešie etnogrāfiskie motīvi, tie darbojas pastarpināti un asociatīvi, " Gļebs Panteļejevs, 2015.

Par izstādi vairāk: http://nra.lv/kultura/149009-saruna-dzivi-nevajag-sarezgit.htm

https://www.youtube.com/watch?v=N544RUuccqk

http://lr1.lsm.lv/lv/raksts/kulturas-rondo/glebs-pantelejevs.-latgales-rapsodija.-materialas-un-nemateriala.a55670/

http://www.lsm.lv/lv/raksts/maksla/kultura/galerija-maksla-xo-pantelejeva-latgales-rapsodija-un-heinrihsones-augusts.a143201/

 

 

 

 

 

 Gļebs Panteļejevs pie skulptūras "Lielais. Nezināmais". 2015. Rīga