Jaunumi

05.12. - 07.01.2014. Tatjana Krivenkova "ZEFĪRS & KEFĪRS"

05.12.2013. - 07.01.2014.

Galerija "Māksla XO"

Elizabetes iela 14, Rīga, LV 1010

"Zefīrs" 2013, audekls/eļļa, D-140

Tatjana Krivenkova „ZEFĪRS UN KEFĪRS”

Māksla XO galerija 05.12.2013 – 07.01.2014

Tatjana Krivenkova ir labi pazīstama gleznotāja ar izkoptu un smalku kolorīta izjūtu. Jau ilgāku laiku māksliniece pievērsusies neskaitāmiem gaismas un krāsas meklējumiem:
„Esmu diezgan ilgi gleznojusi un man ir izstrādāta sava valoda, zīmes, ar kurām varu pateikt savas domas. Liekvārdība atņem būtību. Man gribas visu atmest.
Nedomāju, ka tā ir attālināšanās no realitātes, tā drīzāk ir tās pievilkšana sev tuvāk, lielāka iedziļināšanās,” Tatjana Krivenkova.

Krāsa un gaisma ir Tatjanas Krivenkovas galvenais temats un primārais elements. Māksliniece nav ieinteresēta tīrā, monohromā glezniecībā, bet mijējdarbībā starp caurspīdīgu un lazētu krāsu niansēm, kas slāņos pārklājas vai saplūst viena ar otru. Sev raksturīgā stilā Tatjana Krivenkova eksponē smalku toņu pārpilnību - vietām īpaši piesātinātu, citur - vairāk izkliedētu. Tas rada zaigojošu, dinamisku, virtuāli trīsdimensionālu laukumu, kas ir spējīgs skatītāju “ievilkt” pilnīgā krāsu fenomena vērošanā.

„ZEFIRS UN KEFIRS” – bija pirmie vārdi, kas ienāca man galvā, ieraugot savu iepriekšējo izstādi „Gaismas piesārņojums”. Nolēmu arī turpmāk gleznot to, kas man laužas ārā – skaistumu, maigumu, vieglumu. Izstāde vēl nav uzlikta, bet nākamais nosaukums skaidrs jau tagad...” Tatjana Krivenkova, 2013.

Tatjana Krivenkova beigusi Latvijas Mākslas akadēmijas Monumentālās glezniecības nodaļu (1988) un maģistra studijas Grafikas apakšnozarē (2010). Sarīkojis 23 personālizstādes un piedalījies vairāk kā 15 grupas izstādēs Latvijā un ārzemēs. Par personālizstādi "Gaismas atdalīšana no tumsas" Māksla XO galerijā (10.03. - 05.04.2011) Tatjana Krivenkova tika izvirzīta Purvīša balvai 2013.

Tatjanas Krivenkovas darbi atrodas kolekcijās - Latvijas Nacionālā mākslas muzejā (Rīga, Latvija), Rīgas Porcelāna muzejā (Rīga, Latvija), Latvijas Mākslinieku savienības muzejā (Rīga, Latvija), Pedvāles brīvdabas mākslas muzejā (Pedvāle, Latvija), Swedbank mūsdienu mākslas kolekcijā (Rīga, Latvija).