Jaunumu Arhīvs

22.09. - 18.10.2011. Aleksejs Naumovs "TIRKĪZS"

22.09.2011. - 18.10.2011.

Galerija "Māksla XO"

Elizabetes iela 14, Rīga, LV 1010

"Venēcija" 2011, audekls/akrils, 150x150

Aleksejs Naumovs  „Tirkīzs / Turquoise"

Māksla XO  galerijā no 22.09. - 18.10.2011

Apliecinot ainavas žanra aktualitāti arī 21. gadsimtā „Māksla XO" galerija 22. septembrī atklāj izjusta plenērista un krāsu virtuoza, Latvijas Mākslas akadēmijas rektora, Alekseja Naumova personālizstādi „Tirkīzs / Turquoise".

Jau vairāku gadu garumā Alekseja Naumova gleznu cikli top daudzās Eiropas un pasaules pilsētās - konkrētā vietā, gleznojot dabā.
Autoram ir svarīga katra konkrētā vieta, laiks un sajūtas, kas pārtop gleznā, tāpēc kā piezīmes mirklim gleznas apakšējā malā līdzās parakstam var lasīt arī vietas nosaukumu un laiku.

Izstādē „Tirkīzs / Turquoise" kā dārgakmeņi atklājas Vidusjūras pilsētas - Venēcija, Burano, Nica, Santropēza, Kannas un citas, taču šoreiz pagalmus, ielas, tiltus ir nomainījusi telpa, gaiss un atmosfēra.

Jaunākajās Alekseja Naumova gleznu kompozīcijās telpa tiek maksimāli atbrīvota no stafāžiem, dodot vietu telpai kā pašvērtībai un kompozicionālajam pamatam. Tās veidotāja un vienotāja ir tirkīza zilo ūdeņu krāsa un kustība. Un šeit Aleksejs Naumovs vairāk kā nekad iepriekš panācis manierisma meistaru gleznu kompozīciju dinamiku - kustības straujumu un kāpinājumu, kuras līkločos tiek ierauts arī skatītājs.

Kā pretstats kustībai - Burano māju sienu krāsainās plaknes - sarkanas, zilas, violetas un dzeltenas, kas izstādes kompozīcijā ienes gadiem vērotu un fiksētu pastāvību, stabilitāti un harmoniju.

                                       Mg. Art. Ilze Žeivate / „Māksla XO" galerija