Jaunumu Arhīvs

18.11. - 14.12.2010. Aigars Bikše un Māris Bērziņš "LAIKS IZGLĀBS VĒSTURI"

18.11.2010. - 14.12.2010.

Galerija "Māksla XO"

Elizabetes iela 14, Rīga, LV 1010

Aigars Bikše "10. klases skolnieki 1. maija demonstrācijā 5 gadus pirms Atmodas" 2010, bronza, 61x31x33

LAIKS IZGLĀBS VĒSTURI
Aigara Bikšes  dokumentālās tēlniecības kolekcija un Māra Bērziņa stāsti

"Māksla XO " galerijā no 18.11.- 14.12.2010.

Izstādi veido astoņi tēlnieka Aigara Bikšes reālistiski veidoti skulpturāli darbi no bronzas, koka un akrila. Bronzas tēlniecības darbi ir atlieti Ķīnā, Šanhajas mākslas lējumu darbnīcā.

Visi sērijas darbi ir it kā pamesti pirms to pabeigšanas. Līdz galam nav uzveidotas vai iztrūkst to detaļas, vai arī figūras atrodas kādā tēla transformācijas starpstadijā. Atmiņas, kas izirst un transformējās. Veidojuma reālistiskā valoda un tēma piesaka pretenziju uz dokumentālo vēstījumu. Vēsture, tāpat kā pagātne, nepastāv - tie ir mīti. Visos sērijas darbos dažādos „ticamības" līmeņos tiek izstāstīti vienlīdz neticami stāsti, kuriem ticēt vai neticēt ļauj vai liek mūsu izglītība, kultūra..... Nepabeigtie darbi uzrāda laika un vērtību izmaiņas. Varbūt skulptūras ir pamestas, jo kādam tās vairs nebija svarīgi pabeigt? Nosaukumos un tēmās ietvertie sižeti veido nosacījumus ar kuriem skatītājs kā laikam un vērtībām piesaistīts objekts tiek konfrontēts ar pagātnes ZĪMOLU, kuru ar skatītāju saista viņa personiskā pieredze, atmiņa, mīti.

Aigara Bikšes skulpturālos darbus papildinās Māra Bērziņa stāsti un ekspozīcija tiks apkopota grāmatā, kuru izdos Dienas mediji.