Jaunumu Arhīvs

31.08. - 30.09.2023 MICHEL CASTAIGNET "Apdullinošais troksnis"

31.08. - 30.09.2023

Galerija "Māksla XO"

Elizabetes iela 14, Rīga, LV 1010

Tessa. 2023, finieris, eļļa, 40x30 cm

MICHEL CASTAIGNET

Apdullinošais troksnis


“Ekspozīciju veido desmit lieli zīmējumi ogles tehnikā, kuros attēloti aizmiguši cilvēki skaļu un haotisku ballīšu laikā.
Izstādes ideja “Apdullinošais troksnis” sākotnēji radās no manas lielās vēlmes zīmēt izmantojot ogles tehniku, kas ieņem manā sirdī īpašu vietu sava intesīvā melnuma dēļ.
Nododoties mākslinieciskajiem un iedvesmas meklējumiem, uzdūros pārsteidzošai fotogrāfijai, kas uzņemta mūzikas festivālā pirms desmit gadiem, kurā iemūžināts aizmidzis jauns vīrietis, un viņam netraucē apkārt esošais skaļais troksnis. Šī aina nekavējoties atbalsojās kā alegorija par mūsu pašreizējo laiku, ko raksturo konflikti un ekoloģiskas katastrofas.
“Apdullinošais troksnis” pēta, kāpēc cilvēki trokšņainā un nemierīgā vidē spēj atrast dziļu snaudu. Izmantojot šos desmit ogles zīmējumus, izstāde iedziļinās ballīšu, pulcēšanās un saviesīgu pasākumu ainās, kur cilvēki šķiet paradoksāli izolēti no kakofonijas, taču cieši saistīti ar apkārtējo vidi.
Izstādītie mākslas darbi aicina apmeklētājus aizdomāties par cilvēka stāvokli hipersaistītā un trokšņainā pasaulē, kur nogurums, reibums vai citi faktori var iegremdēt cilvēkus mierīgā miegā, neraugoties uz apkārtējo kņadu.
Izmantojot šīs sapņainās ainas ogles tehnikā, cenšos raisīt pašanalīzi par vientulību, sociālo saikni un to, kā mēs nemitīgu satricinājumu laikā meklējam iekšēju mieru.
Šīs ir sirsnīgs aicinājums piedzīvot unikālo un valdzinošo izstādi, kurā saplūst māksla un kontemplācija, lai paustu poētisku skatījumu uz mūsdienu trauksmaino laikmetu” ˗
Michel Castaignet, 2023.

Michel Castaignet (1971, Parīze, Francija) plašās zināšanas mākslas vēsturē un mīlestība uz mākslas vēsturi ļauj viņam darboties dažādos stilos un raisa nemitīgus meklējumus, motivējot viņu pāriet no vienas mākslas darbu sērijas pie nākošās. Pēdējo gadu laikā mākslinieku interesē grafiski vienkāršot mākslas pasaules sarežģītību, meklējot jaunas saites starp zīmējumu un glezniecību. Viņu interesē piecdesmito gadu abstrakcionisma vēsture un Klementa Grīnberga teorija par figurālajiem līdzekļiem, izstrādājot darbus, kas vienlaicīgi, ir gan formāli, gan reprezentatīvi. Viņš rada savas gleznas, ievērojot kolāžas veidošanas loģiku, kas asociācijas ar Daniela Burēna sistēmām. Taču savu darbu personāžus Michel Castaignet izvēlas pats.

Michel Castaignet ieguvis Maģistra grādu estētikā un mākslas teorijā Midseksas Universitātē Londonā. Izstādēs piedalās kopš 2006. gada. Sarīkojis 15 personālizstādes un piedalījies vairāk nekā 40 grupas izstādēs Francijā, Latvijā, Krievijā, Austrijā, Lietuvā, Turcijā, Kazahstānā, Beļģijā, Lielbritānijā, Spānijā un Vācijā. Regulāri izstāda savus darbus Māksla XO galerijā Rīgā un Nivet-Carzon galerijas projektos Parīzē, kopš 2021. gada Michel Castaignet regulāri piedalās mākslinieku grupas AAMBULANZ KOLLEKTIV projektos Berlīnē (https://aambulanzkollektiv.com/)
Michel Castaignet šobrīd dzīvo un strādā starp Berlīni, Šampaņu un Sirakūzām.