Jaunumu Arhīvs

01.07. - 31.07.2021 BODO KORSIG "Izbēgšana"

01.07. - 31.07.2021

Galerija "Māksla XO"

Elizabetes iela 14, Rīga, LV 1010

Atmiņas fragments. 2020, filcs, 50x50x10 cm

BODO KORSIG

Izbēgšana


„Vairāk nekā divdesmit gadus, manu darbu galvenā tēma ir domāšanas, sajūtu procesu un apstākļu izpēte. Mani interesē smadzeņu robežstāvokļi un neiroloģiskie procesi kā reakcija uz ekstrēmiem, eksistenciāliem apstākļiem, piemēram, bailēm vai vardarbību. Viena no mana darba galvenajām iezīmēm ir motīvu, tēmu un lietu pārvēršana abstraktā formu pasaulē un simbolos,” Bodo Korsig.

Māksla XO galerija no 2021. gada 1. jūlija līdz 31. jūlijam Latvijas mākslas notikumiem piedāvā vācu tēlnieka Bodo Korsig personālizstādi „Izbēgšana / Escape”, kas ietvers gan tēlniecības darbu instalāciju no metāla un filca, gan zīmējumus. Paralēli personālizstādei Bogo Korsig iecerējis sniegs meistarklasi Latvijas Mākslas akadēmijas Tēlniecības un Tekstilmākslas apakšnozares studentiem.
Bodo Korsig personālizstādes nosaukums un daži no tajā redzamajiem darbiem ir sava veida reakcija uz pašreizējo ārkārtas situāciju. Darbu formveides pamatā ir mikrobioloģiski motīvi un abstraktas, individuālas smadzeņu struktūras, tādas kā šūnas, šūnu virknējumi, mikroorganismi, kā arī patogēni, piemēram, vīrusi. Māksliniekaprāt, šie darbi ļauj tikt galā ar bailēm un neskaidrībām.

„Katrs indivīds kādā savas dzīves brīdī pārskata pagātni un interpretē atmiņas par šo ceļu.  Darbu instalācijās ir redzamas atmiņas par manu pieredzi, sākot no laimīgā līdz sāpīgajam.”

Bodo Korsig (1962) ir dzimis Cvikavā, Vācijā. Absolvējis Tēlniecības un akmens restaurācijas apakšnozari Berlīnes Reklāmas un Dizaina tehnikumā (FWG Berlin) (1990). Viņa darbi atrodas vairāk nekā 50 publiskās kolekcijās un muzejos visā pasaulē, tai skaitā: Deutsche Telekom mākslas kolekcija (Leipciga, Vācija), Deutsche Bank mākslas kolekcija (Frankfurte, Vācija), Villa Zanders Mākslas muzejs (Bergišgladbaha, Vācija), Drēzdenes Valsts mākslas muzeja Kupferstich-kabinett grafikas kolekcija (Drēzdene, Vācija), Vīnes Mākslas akadēmija (Vīne, Austrija), Čehijas Tēlotājmākslas muzejs (Prāga, Čehija), Luksemburgas Nacionālais mākslas un vēstures muzejs (Luksemburga), Ņujorkas Modernās mākslas muzejs (MoMA) (Ņujorka, ASV), Bruklinas Mākslas muzejs, (Ņujorka, ASV), Vašingtonas Nacionālā mākslas galerija (Vašingtona D.C., ASV), Jēlas Universitātes mākslas galerija, īpašā kolekcija (Ņūheivena, Konektikuta, ASV), Smart Museum of Art (Čikāga, Ilinoisa, ASV), Kaohsiungas Tēlotājmākslas muzejs (Kaohsiunga, Taivāna), Te Papa Tongarewa Jaunzēlandes muzejs (Velingtona, Jaunzēlande).

Vairāk par izstādi:   https://www.youtube.com/watch?v=xMgm-8hZ-Hg

https://arterritory.com/lv/vizuala_maksla/on_site/25641-foto_ieskats_vacu_telnieka_bodo_korsig_izstade_izbegsana_escape