Jaunumu Arhīvs

01.07. - 27.07.2010. Tatjana Krivenkova "Vasarsvētki"

01.07.2010. - 27.07.2010.

Galerija "Māksla XO"

Elizabetes iela 14, Rīga, LV 1010

Tatjana Krivenkova "Vasarsvētki" IV, 2010, audekls/eļļa, 110x110

Tatjana Krivenkova "Vasarsvētki"

Māksla XO galerijā no 01.07. - 27.07.2010

Jūtos kā makšķernieks, kurš izmet āķus - ar šo aprakstu man jāievilina skatītājs savā izstādē VASARSVĒTKI.

Šī tēma interesē mani jau ilgāku laiku, bet izkristalizējās, gatavojot skices porcelāna krustu apgleznojumiem. Paralēli tam radās arī litogrāfiju sērija „CREDO". Šādi nonācu līdz izstādei VASARSVĒTKI.

Tā, ka izstāde tika plānota jūlijā galerijā "Māksla XO", vēlējos izveidot tādu kā „vasaras kapellu" - telpu atpūtai un pārdomām, domājot par cilvēkiem, kuri ir spiesti pavadīt šo brīnišķīgo vasaras laiku pilsētā. Galerijas telpās gleznas izvietotas noteiktā secībā, veidojot telpiskus akcentus. Izmantojot pretkrāsas un vairākslāņu lazējumus ceru panākt monumentālu un viengabalainu iespaidu - radīt miera un harmonijas oāzi.

Atgriežoties pie makšķerniekiem - šķiet lieki pieminēt visiem zināmus zvejniekus - esmu pārliecināta, ka viņi sēž dažnedažādu ūdenskrātuvju krastos ne jau dēļ zivīm, bet dēļ iespējas gremdēties dabas skaistumā un apcerēt visu ko.

Ceru, ka skatītājs varēs pavadīt laiku manā izstādē tāpat - apcerot.
Izstādi atbalsta KKF.

Tatjana Krivenkova, 2010.

 

"Tatjanai Krivenkovai raksturīga fokusēšanās vairāk uz glezniecības kā medija spēju radīt tēlus, mazāk uz to nozīmību.
Tatjana Krivenkova sižetu atstājusi tikai darbu nosaukumos, pievēršoties niansēti krāsainai ģeometrijai, kas atvasināta no caurspīdīgu prizmu spējas lauzt gaismu, pārvēršot to krāsās."

 Vilnis Vējš, "Studija", 2010.