Jaunumu Arhīvs

08.01. - 03.02.2015 Iveta Laure "Reikjavīkas stāsti"

08.01. - 03.02.2015

Galerija "Māksla XO"

Elizabetes iela 14, Rīga, LV 1010

Kosmonautu paaudze. 2014

Iveta Laure „Reikjavīkas stāsti”

„Reikjavīkas stāstu” ideja radās Islandē, kad pusotru mēnesi dzīvoju un strādāju starptautiskā mākslinieku rezidencē.

Reikjavīkā satiku dažādus cilvēkus, lielākoties māksliniekus. Kopā pavadītais laiks un sarunas mani ļoti iedvesmoja un neatstāja manas domas vēl ilgi pēc atgriešanās Latvijā. Radās vēlēšanās iemūžināt šo pieredzi mākslas projektā.

Ieceres pamatu veido literārs teksts, kas lasāms īpaši izdotā stāstu burtnīcā. Tas atspoguļo to, ko piedzīvoju un varbūt vienkārši iztēlojos. Notikumus, kas atsauca atmiņā sen pagājušus laikus un raisīja visdažādākās asociāciju virknes, kuras gribējās materializēt vizuālās mākslas darbos. Tie nav burtiska stāstu ilustrācija. Objektu un stāstu skaits nesakrīt, arī to tēli brīvi ceļo un „viesojas” viens otra pasaulē.

Stāstījums ir par pavisam parastiem cilvēkiem, par viņu dzīves ceļiem, mērķiem, sapņiem. Tas ir skats uz pagātni, šodienu, nākotni un nezaudē aktualitāti, ejot laikam. Tajā ir daži informatīvie slāņi, no kuriem mani īpaši iepriecina pasaulslavenu Latvijas mākslinieku klātbūtne. Savādā veidā liek sajust, ka viss ir iespējams arī katram no mums.

Stāstu varoņi un stāstītāji ir dažādu tautību cilvēki, taču viņu domas un sajūtas ir saprotamas skatītājiem Latvijā un pasaulē.
                                                                                                           Iveta Laure, 2015.


Iveta Laure (1962) veido kolāžas, asamblāžas, vides objektus, ready-made objektus, strādā interjera dizaina un lietišķās grafikas jomās. Darbos izmanto rūpnieciskās pārstrādes materiālus – tipogrāfijas papīra lokšņu atgriezumus, kartonu, koku, metāla plāksnes. Materiālā viņa nav ierobežota, un tāpēc viņas darba etapi ir nepārtraukti mainīgi – gan vietējā, gan starptautiskā mērogā.
Iveta Laure beigusi Latvijas Mākslas akadēmijas Vides mākslas nodaļu un Vizuāli plastiskās mākslas meistardarbnīcu (1997). Rīgas Mākslas skolas pedagoģe. Izstādēs piedalās kopš 1989. gada. Aktīva izstāžu un simpoziju dalībniece. Sarīkojusi vairākas personālizstādes Latvijā un ārzemēs. Guvusi atzinību, piedaloties radošajās darbnīcās Zviedrijā, Islandē un Somijā.

Darbi publiskās kolekcijās - Starptautiskais Marka Rotko mākslas centrs (Daugavpils / Latvija), Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs (Rīga / Latvija), Austrijas Valsts kancelejas mākslas kolekcija (Vīne / Austrija).