Zīmējums 2009

 ZĪMĒJUMS V

"Māksla XO" galerijā no 2009.gada 28.maija līdz 22.jūnijam. 

Izstādi "Zīmējums V" ar saviem darbiem jau piekto gadu pārstāvēs 19  interesantākie Latvijas mākslinieki, kuriem zīmējums ieņem nozīmīgu lomu daiļradē, vai ir tās pamatu pamats:

Jānis Blanks, Harijs Brants, Normunds Brasliņš, Ilmārs Blumbergs,
Māris Bišofs, Oļegs Dzjubenko, Kristaps Ģelzis,
Anna Heinrihsone, Helēna Heinrihsone, Ivars Heinrihsons,
Sandra Krastiņa, Tatjana Krivenkova, Neonilla Medvedeva,
Irēna Lūse, Laima Puntule, Vija Zariņa, Kaspars Zariņš, Kristaps Zariņš, Otto Zitmanis

 Iemācīties zīmēt var jebkurš.
Četri soļi kā sākas zīmējums.

1. Runājiet pa telefonu - ieteicams ilgi un nesvarīgi. Sarunas laikā ļaujiet atbrīvoties zemapziņai un zīmulim vai lodenei Jūsu rokās. Neuztraucieties ja zīmējums miksējas ar nesakarīgu tekstu vai pragmātiskiem pierakstiem, tas pieder pie lietas. Ievērosiet ka Jums ir dabas dots talants vilkt strīpas, štrihot krustiņus un veidot abstraktas ornamentālas kombinācijas. Beidzot sarunu izbrīvējat laiku novērtēt savu veikumu. Centieties to analizēt un izsprast. Jūs viegli atšķirsiet skaisto no neglītā.

2. Nopērciet sev skaistu zīmēšanas blociņu un sāciet zīmēt tajā jebko, katrā izdevīgā brīdī, kad nākas gaidīt vai piespiedu kārtā nīkuļot. Ievērosiet, ka tas neaizņem daudz Jūsu dārgā laika. Fiksējiet visu būtisko ko novērojat. Tas būs labs trenniņš nerviem un atmiņai, vienlaikus arī lieliska izklaide. Esiet atvērts vērtēt apkārt notiekošo. Ieteicams arī pierakstīt skaņas, kas Jūs ir uzrunājušas brīdī kad zīmējat.

3. Ja pildot pirmos divus nosacījumus Jūs esat atklājuši sevī gandarījuma sajūtu, laiks ķerties pie nopietnākiem uzdevumiem. Lieciet kādam Jums pozēt portretam vai pat visā augumā. Ieteicams sākt ar mīļoto cilvēku- tas parasti ir pacietīgāks un pieejamāks modelis. Varat pat atļauties iegādāties jau kādu zīmēšanas grāmatu un atklāsiet cik tā ir interesanta literatūra. Svarīgākais šajā izaugsmes periodā ir Jūsu pašdisciplīna- "Nevienu dienu bez līnijas"!

4. Grūtākais etaps. Jums ir IDEJA- uzzīmējat to! Kad esat to izdarījis, obligāti pielieciet zīmējuma apakšējā labajā stūrī datumu un savu parakstu. Ar šo brīdi tā kļūst par bumbu ar laika degli, kas nākotnē var sprāgt vai arī nē, tas tagad ir atkarīgs tikai no Jums cienījamo māksliniek. Labā ziņa ir ka, jau tagad, vismaz tuvāko radinieku vidū, tā kļūst par neapstrīdamu vērtību ko ir vērts mantot.

                                                                                                                                Lai veicas! Kristaps Ģelzis

 

Māris Bišofs
LA Māsa. 2009, papīrs/grafīts, tintes pildspalva, 2x(45x31,5)