Atis Ieviņš

Pazīstamā latviešu foto mākslinieka Ata Ieviņa sietspiedes tehnikā tapušie darbi 1970. gados sasaucas ar 20.gadsimta 70. gados pasaules mākslā aktuālo pop-arta virzienu. Sietspiedes izmantošana bija laba iespēja māksliniekiem veikt radošus meklējumus ne vien grafikas tehnikā, bet arī strādāt ar mazāk izplatītām tēmām un sižetiem.

Atis Ieviņš iespaidojās no pasaules slavenā pop-artista Endija Vorhola, kā rezultātā katra sietspiede, tās novilkums tika apzināti radīts citā krāsu gammā. Mākslinieks eksperimentēja ar krāsu un formu risinājumiem, matētu un spīdīgu virsmu attiecībām, kā arī ar reljefu faktūru, tādā veidā panākot darba glezniecisku iespaidu.

Jau studiju gados Atis Ieviņš bija viens no pirmajiem fotogrāfiem, kas dokumentēja un vēlāk savos darbos izmantoja attēlus no hipiju dzīves un īpaši Andra Grīnberga performancēm un akcijām, kuras tolaik oficiālajā Latvijas mākslā legāli netika atzītas. Tādā veidā Ata Ieviņa radītām sietspiedēm piemīt unikāla ne tikai mākslinieciska, bet arī laikmetu dokumentējoša nozīme.