Mārīte Guščika

Mārīte Guščika (1980)

Mākslas zinātniece Diāna Barčevska gleznotājas Mārītes Guščikas darbus raksturo kā jaunas, 21. gadsimta sievietes emociju barometru, kas rāda sajūtas, ar kurām viņa uztver pasauli. Kā skatītāji mēs kļūstam par cilvēka sajūtu, telpas un laika dinamikas lieciniekiem, kas var aizvest gan pagātnē, gan neapjaustajā tagadnē.

Kopš 2003. gada piedaloties izstādēs, Mārīte Guščika pievērsusi savai mākslai skatītāju un mākslas kritiķu uzmanību, izveidojot atpazīstamu rokrakstu, kurā dominē gan abstraktas kompozīcijas, gan fotoreālisma elementi ar gleznieciskiem akcentiem un izteikti ahromātiska krāsu gamma.
Īpaši Mārītes Guščikas glezniecība atraisījusies viņas nesenajā personālizstādē "Patversme", sasniedzot jaunas savas gleznieciskas kvalitātes un atklājot smalkas pelēkā un melnā nianses.

Par savu jaunāko personālizstādi "Patverse" gleznotāja raksta:
„Izstādes „Patversme” idejiskais kodols meklējams manā pretreakcijā uz visaptverošo un gandrīz neizbēgami uzspiesto komunikāciju, draudzēšanās kultu, integrāciju un privātās telpas ignorēšanu.
Mans veids, kā neizšķīst šajos procesos, ir veidot pasaules kārtību savās domās. Es burtiski nodarbojos ar savas ideālās telpas plānošanu, būvniecību un iekārtošanu. Es to vizualizēju līdz sīkākajai detaļai. Šis process darbojas, kā aizsargmehānisms un meditācija vienlaicīgi.
Izstāde ir par noslēgšanos savas iztēles konstrukcijās un noslēpumos,”

Mārīte Guščika beigusi Jaņa Rozentāla Rīgas mākslas vidusskolu un Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības nodaļu.
Viņas darbi atrodas publiskās kolekcijās: Latvijas Nacionālā mākslas muzejā (Rīgā) un Mūkusalas Mākslas salonā (Rīgā).